MİLLİ EĞİTİM 
» T.C. Milli Eğitim Bakanlığı
Milli Eğitim Bakanlığı resmi sayfasında Bakanlıkla ilgili Haberler, Sınavlar, Etkinlikler, Burslar hakkında bilgiler bulunmaktadır. Siteden ayrıca Bakanlığa bağlı alt birimlere ulaşabilirsiniz. Ayrıca Bakanlığın resmi web sitesindeki online işlemler ile sanal karne, e-okul, Veli Bilgilendirme Sistemine girebilirsiniz.


» Milli Eğitim Müdürlükleri
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak çalışan İl Milli Eğitim ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin iletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.


» Resmi Okullar
Ülkemizde yer alan bütün Resmi okulların iletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz. Resmi okullara kolayca ulaşabilmek için illere ve ilçelere göre sınıflandırılmıştır.


» Özel Okullar
Ülkemizde yer alan bütün Özel Okullarının iletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz. Özel Okullara kolayca ulaşabilmek için illere ve ilçelere göre sınıflandırılmıştır.


» Dersaneler-Kurslar
Ülkemizde yer alan bütün dersane ve kursların iletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz. Dersane ve Kurslara kolayca ulaşabilmek için illere ve ilçelere göre sınıflandırılmıştır.


» Mebsis
Milli Eğitim işlerinin daha kolaylıkla yürütülebilmesi için oluşturulan Bakanlığın Bilişim Sistemleri bölümüne burdan ulaşabilirsiniz. Bu bölümden İLSİS, e-okul, aol, aio, e-mezun, e-yatırım, kds, egitim.gov.tr gibi kısımlara erişebilirsiniz.


» Veli Bilgilendirme Sistemi
Veli Bilgilendirme Sistemi sayesinde ilköğretimde bulunan öğrencilerin notlarını, devamsızlık durumlarını, öğretmenlerin duyurularını, ders programlarına bakabilirsiniz. Yıl sonunda öğrencinin karnesine de bakılabilinen sisteme, öğrencinin TC kimlik numarası ile Okul Kayıt numarasını girerek ulaşabilirsiniz.


» Ehliyet Sınavı
Milli Eğitim Bakanlığının yapmış olduğu Ehliyet Sınavının; Duyurularını, Sınav Sonuçlarını, Sınav Takvimini, Sınav Sorularını buradan bulabilirsiniz.


» Seviye Belirleme Sınavı (SBS)
Seviye belirleme sınavları (SBS); ilköğretimin 6, 7 ve 8’inci sınıflarında; görsel sanatlar, teknoloji ve tasarım, müzik, beden eğitimi, rehberlik/sosyal etkinlikler dersleri dışındaki zorunlu derslerin öğretim programlarından ders yılı sonunda yapılan merkezî sistem sınavlarıdır. Bu Sınavlar hakkında Duyuruları, Sınav Sonuçlarını, Sınav Takvimini ve Sorularını buradan bulabilirsiniz.


» Öğretmen Evleri
Ülkemizde yer alan bütün Öğretmen Evlerinin iletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz. Öğretmen Evlerine kolayca ulaşabilmek için illere ve ilçelere göre sınıflandırılmıştır.


» Öğretmenler
Öğretmenlerin Atama Sonuçları, Yer Değiştirme Sonuçları, Özür Grubu Atama Sonuçlarını, Mevzuat Bankası gibi bilgilerine buradan ulaşabilirisiniz.


» Eğitim Haber Siteleri
Bakanlıkla ilgili gelişmeleri, Eğitim dünyasından güncel haberleri öğrenmek için hazırlanan Eğitim Haber sitelerine buradan ulaşabilirsiniz.


» Öğretmen Siteleri
Öğretmenlerin kaynak için başvuruda bulunabilecekleri içinde plan, etkinlik, program vb materyallerin bulunduğu sitelere buradan ulaşabilirsiniz.


» Öğrenci Siteleri
Öğrencilerin eğitim-öğretim süreleri boyunca kendini geliştirmek için kullanabilecekleri veya eğitimlerine destek sağlayabilecekleri sitelere buradan ulaşabilirsiniz.


» Açık İlköğretim Okulu
Açık Öğretim Okulu ile alakalı öğrenci işleri, kayıt yenileme gibi açık öğretim ile alakalı her türlü bilgi ve belgeye buradan ulaşabilirsiniz.27 Ekim 2020 Salı 18:45